Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için info@e-bursum.com’a mail atabilir, sayfanın sağında bulunan “DESTEK” kısmından yararlanabilirsiniz.

 • E-Bursum üzerinden burs vermek istiyorum, nasıl yapabilirim?

  Öncelikle “Kayıt Ol” kısmından gerekli bilgileri doldurup kayıt olmalısınız. 48 saat içinde üyeliğiniz ekibimiz tarafından onaylanacaktır. Daha sonra “İlanlarım” kısmından burs ilanı oluşturabilirsiniz. Üyelik ücretleri ve sistemimiz için daha detaylı bilgi almak isteniz info@e-bursum.com mailinden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

 • Size herhangi bir ücret ödememiz gerekiyor mu?

  Tüm burs veren kurumlara açık ücretsiz olarak kullanılabilen sosyal paylaşım alanımız ve linkli burs ilanı kısmımız bulunmakta. Sosyal paylaşım alanında kurumunuzla ilgili haberleri, burs ilanlarınızı paylaşarak görünürlüğünüzü ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Linkli burs ilanında ise öğrenciler için bulunan “Burs Ara” kısmında ilanınızın gözükmesi için burs bilgilerinizi girdikten sonra başvuru için internet sitenizin linkini verebilirsiniz. Bunların yanında, bursunuzu en verimli şekilde yönetebileceğiniz sistemimiz Bursiyer Yönetim Sistemi’nin(BYS) kullanımı için kurumlardan kullanım ücreti alınmaktadır. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 • Öğrencilerden alınan bilgilerin ve yüklenen belgelerin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

  Hem hukuki anlamda hem de teknik anlamda hem öğrencilerin hem de kurumların bilgilerinin güvenliğini korumaktayız. Bunun için E-Bursum Kullanıcı Sözleşmesi sayfasını inceleyebilirsiniz.

 • Kayıt olduktan sonra ne yapmam gerekiyor?

  Kayıt olduktan sonra “Ayarlar” kısmından logonuzu, kurum tipi, aktif bursiyer sayısı, tanıtım videosu gibi profil ayarlarınızın detaylarını doldurmalısınız. Daha sonra ana sayfanızdan tüm öğrencilere ve sizi takip eden diğer burs verenlere kurumunuzla ilgili haberleri paylaşmaya başlayabilirsiniz.

 • Burs ilanı nasıl açabilirim?

  Profil sayfanızda sol tarafta yer alan “İlanlarım” yazısına tıklayarak ilanlarınızı açabilirsiniz. İlanla ilgili bütün bilgileri eksiksiz olarak girmeniz öğrencilerin tam bir bilgi almasını sağlayarak size tekrar mail veya telefon yoluyla ulaşmalarını önceleyecektir.

 • Profil oranım nasıl %100 olur ?

  Profil fotoğrafınızın yüklü olması, “Ayarlar” kısmında yer alan adres, üniversite, telefon gibi temel bilgilerinizin tamamen dolu olması profil doluluk oranınızı %100 yapmanızı sağlayacaktır.

 • Burs sadece Türkiye’deki eğitimleri mi kapsamakta yoksa yurt dışı eğitimi için de burs ilanı açılabilir mi?

  E-Bursum üzerinden verilen bursların yurtiçi veya yurtdışı olması tamamen sizin isteğinize bağlıdır. İstediğiniz gibi yurt dışı burs ilanı da açabilirsiniz.

 • Aktivasyon mailim gelmedi, ne yapmalıyım?

  Aktivasyon maillerinin e-posta hesabınızın istenmeyen postalar kutusuna gelip gelmediğini kontrol ediniz. Eğer hala mail almadığınızdan emin iseniz giriş ekranında yer alan aktivasyon talep et butonuna tıklayabilirsiniz. Yine aktivasyon mailiniz gelmiyorsa kayıt olurken mailinizi yanlış girmiş olabilirsiniz, bu durumda destek@e-bursum.com’a adınız, soyadınız ve mail adresinizi yazıp problemi detaylı olarak açıklayan bir mail gönderebilirsiniz.

 • Burs ilanı açarken üniversiteler arasında istediğim üniversiteyi bulamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

  E-Bursum okul listesi Yüksek Öğretim Kurumu’nun veri tabanından alınmaktadır. Okulun sistemde olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi, eğer bulamaz iseniz destek@e-bursum.com’a “Üniversite Bilgi Eksikliği” başlığı ile mail atmanızı rica ederiz.