Boğaziçi Psikoloji'den San Francisco'ya

San Francisco“daki yüksek lisansımda gençlerin mutluluğuna katkı sağlayacak araştırmalar yapmak için destek arıyorum.

Campaing Image

51.310TL TOPLANDI

Hedef 51.310 TL

%100 %100

0 Gün kaldı

Profile İlke Bayazıtlı
13.08.2021
Boğaziçi Üniv. / Fen-Edebiyat Fakültesi

Merhaba, ismim İlke, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü son sınıf öğrencisiyim. Yıllardır hedeflediğim şekilde çocuk ve gençlere katkı sunabilmek amacıyla yaptığım çalışmaların sonucunda, önümüzdeki yıl ABD’de psikoloji alanında yüksek lisans yapma hakkı kazandım. San Francisco Eyalet Üniversitesinde (San Francisco State University) sürdüreceğim araştırmalarımda amacım, çocuk ve gençlerin hayat kalitesine etki eden unsurları inceleyerek yaşamlarına katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunmak olacak. Eğitimime yurt dışında devam edebilmem için desteklerinize ihtiyacım var. Hikayemi ve bugüne kadar elde ettiğim başarıları incelemek isterseniz yazımın devamını okuyabilirsiniz. İlginiz ve zamanınız için teşekkür ederim.

Ben Kimim?

İstanbul’un sahaflarıyla ünlü semti Ortaköy’de büyümek şanslı olduğum ilk yönlerden biriydi, zira bugün öğrenmeye olan hevesimin temelinde, her gün ziyaret ettiğim ve beni henüz iki yaşındayken okumayı öğrenecek kadar büyüleyen kitap tezgahları yatıyor. Ben anaokuluna başlamadan önce annem, katıldığı Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) seminerlerinde okumayı kendi kendime öğrendiğimden bahsettiğinde benim için yapabileceği tek şeyin olabildiğince çok ilgi göstermek olduğunu, çünkü Türkiye’de benim gibi çocukların gidebileceği bir ilkokul olmadığını öğrenmiş. Anaokulundayken uyku saatlerinde uyumak yerine kitap okumak için öğretmenimle anlaşma yaptığımı öğrenen okul müdürü ise annemi çağırıp İstanbul Üniversitesinin başlattığı yeni bir projenin gazete kupürlerini göstermiş. Üstün yetenekli öğrencilerin bu kaynaştırma projesi kapsamında kabul edildiği Beyazıt İlköğretim Okulu, bugünkü adıyla Beyazıt Ford-Otosan İlkokulu, o günden sonra sekiz yıl boyunca her gün bazen saatlerce yolculuk ederek gittiğim okulum oldu. Henüz altı yaşındayken “üstün yetenekli” etiketini taşımak bir yandan taşıdığımız özelliklerin nasıl tanımlanacağını bilmenin rahatlığını getirse de, sıkça “dahi” olarak anılmak çoğu zaman utanç vericiydi. Daha önemlisi, sınıfta bu etikete sahip olmayan çocuklar için kendi biricikliklerini ifade etmenin çok daha zor olduğuna yakından şahit oldum. Tüm zorluklarına rağmen kendim gibi çocuklarla bir arada büyüme şansı çok değerliydi. Aynı zamanda okulda uygulanan farklılaştırılmış ve karma eğitim, bugün bir psikolog olma yolundaki fikirlerimin zeminini oluşturdu.

İlkokuldan sonra Türkiye’de üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren tek lise olan TEV İnanç Türkeş Özel Lisesinde tam bursla okudum. Gebze’de yatılı bir kampüsü bulunan okulum, ihtiyaç duyduğu kaliteli eğitimi alamayan yetenekli öğrencileri örnek birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi hayal eden saygın iş insanı Sezai Türkeş tarafından kurulmuş. Henüz 14 yaşında evden ayrılmak hiç kolay olmasa da, kısa sürede ikinci evim olan okulumda hayata her anlamda hazırlanma şansı buldum. İngilizce ve Fransızca öğrendim, çello eğitimi aldım, Model Birleşmiş Milletler kulübünde uluslararası ilişkileri, atletizm kulübü ile takım olmayı, etkinlik komitelerinde ise organizasyonel becerileri deneyimledim. Daha önemlisi, zamanımı yönetmeyi, bir arada çalışmayı, fikirlerimi ifade etmeyi, hem akademik hem de sosyal hayatta etik değerleri öğrendim. Hepsinden öte, ülkenin dört bir yanından gelen öğrencilerin oluşturduğu bir kültürün parçası olmayı öğrendiğim bu süreçte kendi değerlerimi keşfettim. “Üstün yetenek” bugün genellikle birtakım testler aracılığıyla ölçülen bir özellik olsa da, beni öne çıkaran esas özelliğimin test skorlarının ötesinde insanları anlamaya ve geliştirmeye olan motivasyonum olduğuna inanıyorum.

Lisedeki olanaklarım sayesinde üniversite sınavında ilk 250 öğrenci arasında yer aldım. Edindiğim vizyonu devam ettirmek ve topluma en genç üyelerinden başlayarak katkıda bulunabilmek için Boğaziçi Üniversitesinde psikoloji okumaya karar verdim. 12 yaşından beri burs alan bir öğrenci olarak, üniversite eğitimim boyunca da kendi ayaklarımın üzerinde durarak burslarımla birlikte çeviri ve özel derslerden kazandıklarımla yaşamımı sürdürdüm.

Kariyer Hedeflerim ve Destek İhtiyacım

Çocuklarla aram her zaman iyiydi, ancak daha önemlisi, onlar için harcanan en ufak çabanın bile hem kendilerine hem de tüm topluma çok büyük etkileri olabileceğine inandığımdan onlarla bir arada çalışmaya karar verdim. Bu nedenle yalnızca özel ders vermekle kalmadım, aynı zamanda çocuk ve gençlere yönelik birçok sivil toplum kuruluşu ve organizasyonda gönüllü olarak çalıştım. Edindiğim imkanlara başka gençlerin de erişebilmesi için lisemin mezunlar derneğinin kurucuları arasında yer aldım, dezavantajlı bölgelerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bilimsel yöntemi aşılayan dersler verdim, dünya çapında lise öğrencilerinin katıldığı robotik yarışmalarında gönüllülük yaptım, stajlarımı da yine eğitim ve pedagoji üzerine çalışan saygın kurumlarda tamamladım.

Çocuk ve gençlerin kendilerini ve hayatı anlamak için farklı yaşlarda yaşadıkları karmaşık duygulara bizzat şahit olan biri olarak, kariyerimi gelişim ve eğitim psikolojisi alanında ilerletmeye karar verdim. Eski bir deney katılımcısı ve de yeni bir araştırmacı adayı olarak amacım, bilimsel bulguların çocuk ve gençlerin yaşamlarını daha iyi noktalara taşımak için kullanılmasına katkı sağlamak. Ünlü bilim insanı Ellen Winner’ın dediği gibi, gençlerin iyi olmaları için harcanan çabalar yalnızca kendi mutlulukları için değil, aynı zamanda gelecekteki liderlerimizi yetiştirmek için büyük önem taşıyor. Bu nedenle, ilerde hem çocukların pozitif bir şekilde yetiştirilmelerine yönelik çalışan, hem de gençleri faydalı araştırmalar yaparak değer yaratmaya yönlendiren bir akademisyen olmayı hedefliyorum. İstiyorum ki, tıpkı yıllar önce annemin seminerlerine katıldığı AÇEV’de saygın hocalarımız Çiğdem Kağıtçıbaşı, Diane Sunar ve Sevda Berkman’ın gerçekleştirdikleri gibi, bir akademisyen olarak yapacağım çalışmalar yalnızca üniversite bünyesiyle sınırlı kalmasın, aynı zamanda çocuk ve ailelerin hayatına bizzat dokunabilsin ve fayda sağlayabilsin.

İki yıldan fazladır yer aldığım Boğaziçi Üniversitesi Aile ve Çocuk Çalışmaları Laboratuvarında bir süredir Dr. Öğr. Üyesi Deniz Tahiroğlu ile birlikte yürüttüğüm çalışmalarımda, üstün yeteneklilerin iyi oluşlarına etki eden beceri ve özellikleri incelemekteyim. Yakın zamanda ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Francisco Eyalet Üniversitesi bünyesinde çalışan Doç. Dr. Zena Mello’nun laboratuvarında çalışmak üzere yüksek lisans öğrencisi olarak kabul aldım. Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley ile birlikte yürüttükleri çalışmalarda çocuk ve gençlerin iyi oluşlarını etkileyen faktörleri ve zaman algısının rolünü inceleyen bu laboratuvarda benim amacım, Türkiye’de yürüttüğüm çalışmaları genişleterek kültürlerarası karşılaştırmalı incelemeler gerçekleştirmek. Birlikte çalışacağım akademisyenlerin gelişim ve kişilik psikolojisi alanlarında uzmanlaşmaları, spesifik olarak üstün yeteneklilerin iyi oluşlarına yönelik çalışmalar da gerçekleştirmeleri nedeniyle bu laboratuvarda çalışmanın, gelecekteki hedeflerime ulaşmam adına benim için çok büyük bir adım olacağından şüphem yok. 

Ne yazık ki, kabul aldığım üniversite bir devlet okulu olması sebebiyle burs seçeneği sunamamakta. Yabancı bir öğrenci olmamın getirdiği ek kalemleri de katarak okuyacağım her dönem için yaklaşık 9 bin dolar olmak üzere toplamda yaklaşık 35 bin dolara ihtiyaç duyuyorum. 10 yılı aşkın süredir burs ile okuyan bir öğrenci olarak tıpkı burada olduğu gibi gittiğimde de araştırma asistanlığı ve stajlar vasıtasıyla harçlığımı çıkarmayı planlıyorum. Maalesef bu şekilde eğitim ücretini karşılamam olanaksız olduğu için desteğinize ihtiyacım var.

Bu kampanyada öncelikli amacım, Ağustos sonunda başlayacak okuluma gidebilmek için uçak bileti ve vize masraflarını karşılayabilmek, ardından ise okulumun taksitleri için destek edinmek.

https://drive.google.com/drive/folders/1Aya68yDtx7d8hqqJg7qW42EELdxLxpCe?usp=sharing

123 Destekçi

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  16.08.2021 17:17

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  16.08.2021 17:17

 • Profile

  Tolga Acer 250TL destekledi

  13.08.2021 10:30

 • Profile

  Gizli Destekçi 150TL destekledi

  12.08.2021 20:34

 • Profile

  Gizli Destekçi 10TL destekledi

  12.08.2021 16:11

 • Profile

  Zeren AKYAR 250TL destekledi

  11.08.2021 21:29

  Basarilar dilerim

 • Profile

  Menekse Kosova 100TL destekledi

  11.08.2021 13:46

  Başarılarının devamını dilerim

 • Profile

  Gizli Destekçi 500TL destekledi

  11.08.2021 08:02

  Başarılar

 • Profile

  Hur Dolunay Kanal 250TL destekledi

  11.08.2021 02:59

 • Profile

  Nedime Ebru Erhan 250TL destekledi

  10.08.2021 22:13

  Selva Şentürk desteği, sevgiler 

 • Profile

  Aslı ** 250TL destekledi

  10.08.2021 21:32

 • Profile

  Utkan Boyacioglu 100TL destekledi

  10.08.2021 20:16

  Yolun acik olsun, bol sanslar.

 • Profile

  Özen Ülgen 250TL destekledi

  10.08.2021 20:00

  Başarılar dilerim. 

 • Profile

  Sonat Dalgın 250TL destekledi

  10.08.2021 18:56

  Başarılar tatlım

 • Profile

  Gaye Ocak Esen 100TL destekledi

  10.08.2021 18:18

  Aysel Tamer adına

 • Profile

  Burcu Akin 400TL destekledi

  10.08.2021 17:52

 • Profile

  Nedime Ebru Erhan 150TL destekledi

  10.08.2021 13:11

  Umarım yolun açık olur 

 • Profile

  idil arkut 250TL destekledi

  10.08.2021 12:38

  Canikom ışığın hep parlasın, seni seviyorum. 

 • Profile

  Eser Esen 250TL destekledi

  10.08.2021 12:26

  Başarılar dilerim

 • Profile

  Z. hülya erhan 250TL destekledi

  10.08.2021 11:41

  Yavrum bahtın açık olsun. Başarılarının devamını dilerim. Sevgiler. 

 • Profile

  Kağan Korkmaz 250TL destekledi

  09.08.2021 19:38

  Belki de eğitim dünyasına katacaklarından yeğenin de faydalanır

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  09.08.2021 18:34

 • Profile

  Fatih uzun 50TL destekledi

  09.08.2021 14:15

 • Profile

  Burak Anıl Özgür 250TL destekledi

  09.08.2021 13:29

  Başarılar dilerim!

 • Profile

  Önder Şahin 1.000TL destekledi

  09.08.2021 12:51

  Yolun açık olsun İlke??

 • Profile

  Nagehan Kural 250TL destekledi

  09.08.2021 09:42

  Yolun açık olsun

 • Profile

  Gizli Destekçi 1.000TL destekledi

  08.08.2021 22:45

 • Profile

  selvi yurtsever çırak 150TL destekledi

  08.08.2021 18:17

 • Profile

  Çığır Bildiren 250TL destekledi

  08.08.2021 17:16

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  08.08.2021 17:07

 • Profile

  Gülser Ocak 100TL destekledi

  08.08.2021 17:03

 • Profile

  Gaye Ocak esen 250TL destekledi

  08.08.2021 16:56

  Başarılarının devamını dilerim…

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  05.08.2021 13:07

 • Profile

  YELİZ ASKER 400TL destekledi

  02.08.2021 13:47

  Başarılar dilerim.

 • Profile

  Eksisozluk'te salya sumuk insanlara saldiran dusuk kalite barzolari kudurtma amacli bagis 500TL destekledi

  01.08.2021 12:24

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  01.08.2021 10:43

  Basarilar, bu bagisda eksisozlukte car car konusan kiskanclara gitsin

 • Profile

  Barış Aslan 250TL destekledi

  01.08.2021 03:14

  İlke, biriktirdiklerimden az da olsa sana da ayırdım. :) umarım orada görüşürüz! Yaşayacak çok anımız var!!

 • Profile

  Hitay vakfı 3.000TL destekledi

  30.07.2021 16:02

 • Profile

  Ayla Goksel 1.000TL destekledi

  30.07.2021 11:48

  Yolun acik olsun Ilke

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  30.07.2021 11:34

 • Profile

  Nesrin Balkan 250TL destekledi

  30.07.2021 07:35

  İlke'ciğim yolun açık olsun. Sevgiler sana.

 • Profile

  Nedim Gürbüz 1.000TL destekledi

  29.07.2021 21:14

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  29.07.2021 16:26

  Başarılar dilerim

 • Profile

  Abide Tekelioğlu 100TL destekledi

  29.07.2021 00:14

  Sevgili İlke, Yolun açık ve uğurlu olsun.

 • Profile

  Şengün ÖZBAY 100TL destekledi

  28.07.2021 14:21

 • Profile

  Nilgün Tezcan 100TL destekledi

  28.07.2021 12:33

  Başarılarının devamını diliyorum. Şansın bol, yolun açık olsun

 • Profile

  Özlem PeksayılırBaş 250TL destekledi

  28.07.2021 09:51

  Başarılar

 • Profile

  Ceyda Kıran 250TL destekledi

  28.07.2021 09:36

  İlke'cim, senin gibi birine destek olmak hem bizim hem de bu ülkenin en büyük görevlerinden. Aydınlık yüzlü ve çağdaş bir genç olarak muasır medeniyetler seviyesinde başarıların çok gurur verici. Bol şanslar! Sevgiler Ceyda

 • Profile

  Melih meric 100TL destekledi

  28.07.2021 00:49

 • Profile

  Burçin Suzar 100TL destekledi

  27.07.2021 22:15

  Başarılar dileriz. Burçin&Şebnem

 • Profile

  Cem tekin 250TL destekledi

  27.07.2021 15:36

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  27.07.2021 13:53

  Başarıların ve gözlerindeki ışıltı daim olsun. Bu dünyaya büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Yüzün hep böyle gülsün. Kendine %100 inanmaya devam. Sevgilerimle.

 • Profile

  İnci Güntut 100TL destekledi

  27.07.2021 13:00

  Başarıların daim olsun İlke

 • Profile

  Asude Zümrüt 50TL destekledi

  27.07.2021 12:29

  Go girl!

 • Profile

  Melda Özlem Dirgin 200TL destekledi

  26.07.2021 13:06

  Umarım en kısa sürede hedefe ulaşırsın güzel haberlerini bekliyoruz <3

 • Profile

  Zehra Durmuş 250TL destekledi

  25.07.2021 17:56

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  25.07.2021 12:06

  Başka bir inanç liseli olarak başarılarının devamını diliyorum :)

 • Profile

  Gizli Destekçi 150TL destekledi

  24.07.2021 23:54

  "Her şey gönlünce olsun!" - said a fellow inanç grad who studied psych ;)

 • Profile

  Gizli Destekçi 2.500TL destekledi

  24.07.2021 22:52

  Inanc ruhunu gittigin yerde yasatman dilegiyle... basarilar!

 • Profile

  Gizli Destekçi 150TL destekledi

  24.07.2021 22:14

  Başarıların daim olsun güzel kızım.

 • Profile

  Ozge Erdem 2.500TL destekledi

  24.07.2021 21:42

  Gençlerin ve çocukların mutluluğuna yapacağın katkılarla kıyaslandığında küçücük bir katkı. Bizi de bu güzel amacın parçası yaptığın için teşekkürler :)

 • Profile

  Zehra Durmus 250TL destekledi

  24.07.2021 19:24

  basarilar :) zehra, inanc 01

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  24.07.2021 18:44

  bir başka İnanç mezunundan başarılar dilekleriyle..

 • Profile

  Gizli Destekçi 10.000TL destekledi

  23.07.2021 22:30

  Basarilar diliyorum

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  23.07.2021 21:27

  Yolun açık olsun canımcım...

 • Profile

  Tunç Kuyucu 100TL destekledi

  23.07.2021 16:52

 • Profile

  Bora Çulhaoğlu 300TL destekledi

  23.07.2021 11:33

  İlke, umarım hayallerini gerçekleştirip başarılı bir bilim insanı olursun.

 • Profile

  Gizli Destekçi 150TL destekledi

  22.07.2021 20:42

 • Profile

  Arzu Alpagut 150TL destekledi

  22.07.2021 20:33

  Sevgili İlke, Umarım ihtiyacını elde edip eğitimine başarıyla devem edersin. Sevgiler

 • Profile

  Deniz İskender Gökçe 250TL destekledi

  21.07.2021 17:47

  Canım kardeşim İlke’m, seninle gurur duyuyoruz… Başarıların daim olsun

 • Profile

  Gizli Destekçi 50TL destekledi

  19.07.2021 22:25

 • Profile

  Gizli Destekçi 50TL destekledi

  19.07.2021 17:32

  Merhabaaa, Deniz Turan ile birlikte gönderiyoruuz. çok çok çok sevgilet ve başarılar. Umarım hedefine ulaşırsın ve her şey süper olur. Çok öptük.

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  19.07.2021 15:09

 • Profile

  Saime Kemahlu 500TL destekledi

  17.07.2021 23:58

 • Profile

  SEMRA GÜNAY AKTAŞ 50TL destekledi

  17.07.2021 14:46

  Başarılar dilerim. Ülkeni sakın unutma, her zaman hizmet etmeye gayret et.

 • Profile

  Erkan DUYGUN 150TL destekledi

  17.07.2021 13:55

  Başarılarının devamını diliyorum.Ulkece sizin gibi aydınlık yüzlere çok ihtiyacımız var.

 • Profile

  Fügen Dede 150TL destekledi

  17.07.2021 13:37

  Başarılar diliyorum 

 • Profile

  Mesut Süzer 250TL destekledi

  17.07.2021 13:23

  Başarılarının devamını dilerim.

 • Profile

  Arda Güngör 500TL destekledi

  17.07.2021 13:03

 • Profile

  CAFER ELİTOĞ 150TL destekledi

  17.07.2021 09:24

  İlke'ciğim gurur duydum . Yolun açık olsun.

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  16.07.2021 20:29

 • Profile

  muamnmer iskender 250TL destekledi

  16.07.2021 19:54

  seni seviyorum...

 • Profile

  Gülcan Arpacı 250TL destekledi

  16.07.2021 18:39

  İlkeciğim hayırlı olsun kolaylıklar diliyorum 

 • Profile

  Gül Pınar Avşar 100TL destekledi

  16.07.2021 15:00

  Başarıların, insanlığın geleceğine katkıların daim olsun :)

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  16.07.2021 10:46

 • Profile

  Murat Akyamaç 100TL destekledi

  16.07.2021 08:31

 • Profile

  Seda Özkoru 100TL destekledi

  16.07.2021 08:15

  Canımm İlke yolun hep aydınlık ve şans dolu olsun

 • Profile

  Burçin Yeğin 1.000TL destekledi

  16.07.2021 00:38

  ?

 • Profile

  Gizli Destekçi 1.000TL destekledi

  15.07.2021 22:53

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  15.07.2021 21:00

 • Profile

  Zileli uygun 50TL destekledi

  15.07.2021 11:22

 • Profile

  Burak DURMAZ 150TL destekledi

  14.07.2021 16:44

  Değerli arkadaşım Şifa'nın paylaşımı ile haberdar oldum. Destekliyor, başarılar diliyorum.

 • Profile

  Zelda Su Stardoll 200TL destekledi

  14.07.2021 16:14

  Seninle gurur duyuyorum!! Yolun açık olsun. 

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  14.07.2021 14:58

  Başarılar diliyorum 

 • Profile

  Ayşen Gürbüz 300TL destekledi

  13.07.2021 19:01

 • Profile

  Mustafa Tülü 400TL destekledi

  13.07.2021 18:43

  Başarılar

 • Profile

  Eser Ural 250TL destekledi

  13.07.2021 18:15

  Tebrikler... Yolun açık geleceğin yıldızlar kadar parlak olsun...

 • Profile

  Olcay Onar 150TL destekledi

  13.07.2021 15:10

  Başarılarının devamını dilerim İlke. Sevgiler. 

 • Profile

  Dilem Bul 200TL destekledi

  13.07.2021 13:57

  Yolun açık olsun İlke. 

 • Profile

  Gizli Destekçi 350TL destekledi

  13.07.2021 13:49

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  13.07.2021 11:28

  İlk yayınını heyecanla bekliyoruz. Başarılar.

 • Profile

  Gizli Destekçi 1.000TL destekledi

  13.07.2021 11:21

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  13.07.2021 10:46

  Yolun açık olsun

 • Profile

  Dilek Yılmaz 100TL destekledi

  13.07.2021 10:44

  Yolun hep açık olsun İlkecim ?

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  13.07.2021 09:13

  Yolun açık olsun. Sevgiler

 • Profile

  YALÇIN TARKAN 250TL destekledi

  13.07.2021 09:02

  Başarılar

 • Profile

  MARİ ERDEN 200TL destekledi

  13.07.2021 07:56

  BAŞARILAR İLKE’cim

 • Profile

  Gizli Destekçi 2.000TL destekledi

  13.07.2021 06:17

 • Profile

  Övgü Uluçay 150TL destekledi

  13.07.2021 03:19

  Sevgili İlke, Umuyorum en kisa zamanda ihtiyacin olan bursu tamamlar ve Amerika'ya okumaya gelirsin. Ben de yurtdisinda burs ile yuksek lisans yaptim ve bunun senin icin ne kadar onemli oldugunu az cok anlayabiliyorum. Eger bir gun Amerika'da Washington DC taraflarina gelirsen/gelmek istersen, her zaman beklerim. En iyi dileklerimle, Övgü.

 • Profile

  İlknur Altunyuva 2.000TL destekledi

  13.07.2021 01:07

  Çorbada tuzumuz olsun Başarıların en büyük sevinç kaynağımız Ufkun açık olsun İlke

 • Profile

  Gizli Destekçi 150TL destekledi

  13.07.2021 00:18

  Umarım dilediğin her şey gerçek olur, çorbada bizim de tuzumuz olsun !

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  13.07.2021 00:11

  Yolun açık olsun! ? çok kalp -Asliyin :)

 • Profile

  Ayşe Nevgün Canut 50TL destekledi

  12.07.2021 23:42

  Yolun açık olsun.

 • Profile

  Gizli Destekçi 50TL destekledi

  12.07.2021 22:04

  Başarılar dilerim :)

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  12.07.2021 21:59

  Yolun açık olsun!

 • Profile

  Filiz tülü 1.000TL destekledi

  12.07.2021 20:17

  Yolun açık olsun…

 • Profile

  Gizli Destekçi 250TL destekledi

  12.07.2021 19:53

  Çok çok başarılı olacağına eminim, yolun açık olsun :)

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  12.07.2021 19:33

 • Profile

  Gizli Destekçi 100TL destekledi

  12.07.2021 19:33

  İyi şanslar, İlke!

 • Profile

  Ezgi Tülü 250TL destekledi

  12.07.2021 18:40

 • Profile

  Deniz Uğur Kemahlı 250TL destekledi

  12.07.2021 17:06

  :)

 • Profile

  Fatih Selçuk 50TL destekledi

  12.07.2021 16:29

 • Profile

  Gizli Destekçi 50TL destekledi

  12.07.2021 15:53

4 Ödül

 • Profile

  Teşekkür Mesajı : 10TL

  Sağladığınız 10 TL’lik destek karşılığında size bir teşekkür e-postası göndereceğim.

 • Profile

  Mezuniyet Fotoğrafı : 50TL

  Sağladığınız 50 TL’lik destek karşılığında size üniversite mezuniyetimden bir karenin yer aldığı bir teşekkür e-postası göndereceğim.

 • Profile

  Mezuniyet Videosu : 100TL

  Sağladığınız 100 TL’lik destek karşılığında size üniversite mezuniyetimden bir videonun yer aldığı bir teşekkür e-postası göndereceğim.

 • Profile

  Elektronik Kartpostal : 250TL

  Sağladığınız 250 TL’lik destek karşılığında size kendi yaptığım suluboya resimlerden birinin yer aldığı elektronik bir kartpostal göndereceğim.

51.310TL TOPLANDI

Hedef 51.310 TL

%100 %100

0 Gün kaldı

#1

#1 EĞİTİM FİNANSMAN PLATFORMU

E-Bursum, 4 yıl içinde 35 Milyon TL’nin dağıtılmasına aracılık ederek Türkiye’nin en büyük eğitim finansman platformu olmuştur.

#1

E-BURSUM ONAYI

Kampanya sahiplerinin eğitim, gelir durumu gibi önemli bilgileri e-Devlet belgeleri ile E-Bursum tarafından onaylanmıştır.

#1

HIZLI DESTEK

Aklınıza takılan sorular için buradan veya destek@e-bursum.com adresine e-posta göndererek hızlı bir şekilde cevap alabilirsiniz.