Toplum Gönüllüleri Vakfı

İstanbul
2002
  • Form Açıklaması

  • Temel Bilgiler

  • Başvuru Formu

  • Başvuru Belgeleri

Temel Bilgiler

Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursu

Yurtiçi

Herhangi Bir Kurumdan Burs veya Kredi Alınabilir.

Bu Burs Geri Ödemeli Bir Burs Değildir.

400TL

Kasım – Temmuz (9 ay)

06.09.2021

19.09.2021

Gençlik Bursları:
 
Bu burs fonuna TC vatandaşı olan 18 – 24 yaş aralığındaki Türkiye'deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir.

 

  • Burs başvuruları 06.09.2021 saat 10:00 ile 20.09.2021 saat 18:00 tarihlerinde yapılacaktır. Bu tarih aralığı dışında başvuru kabul edilmeyecektir.
  • Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler, 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler gençlik bursuna başvuru yapabilir.

 

Gençlik burslarına başvuru yapan ve anne ya da babası (veya ikisi de) Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan/yapmış, TC vatandaşı olan 18 – 24 yaş aralığındaki Türkiye'deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrenciler kontenjan dahilinde Öğretmen Çocuğu Bursu fonundan yararlanabilecektir.

Başvuru formunu doldururken anne/baba meslek sorularında anne/babanızın öğretmen olduğunu lütfen belirtiniz. Aksi takdirde bu burs fonuna yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır.

TOG Gençlik Bursu başvurusunda bulunup, mülakata çağırılan adaylardan ilgili tüm belgeler mülakata gelirken talep edilecektir.

Tümü

Üniversite

-Devlet Üniversitesi, Vakıf Üniversitesi,

-Tümü

-Önlisans, Lisans,

-Örgün Öğretim, İkinci Öğretim,