E-Bursum Sık Sorulan Sorular

Kayıt olduktan sonra kişisel bilgileriniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra burs ilanlarının detaylarında yazan gerekli belgeleri yükledikten sonra kriterlerinize uygun burslara başvurabilirsiniz.
Hayır. E-Bursum öğrencilerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.
Hem hukuki anlamda hem de teknik anlamda verilen bilgilerinizin güvenliğini korumaktayız. Bunun için E-Bursum Kullanıcı Sözleşmesi sayfasını inceleyebilirsiniz.
E-Bursum, T.C. Kimlik Numarası ile çalışan bir sistemdir. Bu hem sizin güvenliğiniz hem de burs başvurusunda için gerekli olan temel bilgidir. Bu nedenden dolayı T.C. Kimlik Numarası olmadan üyelik gerçekleştiremezsiniz.
E-Bursum Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile çalışan bir sistemdir. Bu nedenden dolayı eğer hata alıyor iseniz lütfen şifremi unuttum kısmına tıklayarak mail adresinizde şifrenizi yenileyiniz. İlk defa üye olurken böyle bir hata alıyorsanız, lütfen isim, soyadı, doğum tarihiniz ve cinsiyetinizi nüfus cüzdanında yazıldığı şekilde yazdığınıza emin olunuz.
Evet. Bunun için kayıt olurken TC Kimlik numarası yerine lütfen oturma izninizde yer alan kimlik numaranızı giriniz.
Profil fotoğrafınızın yüklü olması, Kişisel Bilgilerim kısmında yer alan bilgilerinizin tamamen dolu olması profil doluluk oranınızı %100 yapmanızı sağlayacaktır.
Hangi belgeleri yüklemeniz gerektiği burs başvurusunda bulunmak istediğiniz kurumun istediği kriterlere göre değişmektedir.
Yüklediğiniz belgeleri sadece başvuru yaptığınız kurum ve bireyler görebilir.
E-Bursum belge sistemine yüklenmek istenen tüm belgeler PDF formatında olmalıdır. Belgelerin nasıl yükleneceğine bu BLOG YAZIMIZDAN ulaşabilirsiniz.
Üniversiteye yeni başladıysanız transkript için herhangi bir belge girmeniz gerekmemektedir.
Bunun için PDF’inn boyutunu küçültebilirsiniz. Boyutu düzeltmek için buraya tıklayarak açacağınız siteden yararlanabilirsiniz.
.
Hazırlık not ortalamanızı üye girişi yaptıktan sonra fotoğrafınızın altında bulunan “Kişisel Bilgilerim” kısmında yer alan “Eğitim Bilgileri” başlığında okulunuzu seçtiğinizde sınıf olarak “Hazırlık” seçiniz ve not ortalaması kısmından notunuzu 100’lük veya 4’lük sistemden uygun olana göre seçebilirsiniz.
Burs verenlerin kriterleri çok çeşitlidir. Bu kriterler eğitim bilgilerini, aile ve kişisel bilgileri ve sistemde yüklediğiniz belgeleri kapsamaktadır. Dolayısıyla burs veren destekçinin kriterlerine uygun olup olmadığınızı sadece yüklediğiniz belgeleri göre değil, diğer bilgilere göre de değerlendiriniz. Bunun için başvurmak istediğiniz bursun açıklamasında gerekli koşullar yazmaktadır.
Aktivasyon maillerinin e-posta hesabınızın istenmeyen postalar kutusuna gelip gelmediğini kontrol ediniz. Eğer hala mail almadığınızdan emin iseniz giriş ekranında yer alan aktivasyon talep et butonuna tıklayabilirsiniz.
E-Bursum’da yer alan burslar tamamen burs veren destekçinin kriterlerine bağlıdır. Geri ödemeli ya da ödemesiz olması bursun açıklamasında yazmaktadır.
E-Bursum okul listesi Yüksek Öğretim Kurumu’nun veri tabanından alınmaktadır. Bölümünüzün sistemde olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi, eğer bulamaz iseniz info@e-bursum.com’a “Üniversite Bilgi Eksikliği” başlığı ile mail atmanızı rica ederiz.
E-Bursum üzerinden verilen bursların yurtiçi veya yurtdışı olması tamamen burs veren destekçinin kriterlerine göre değişmektedir. Daha fazla yurtdışı burs olanağı için çalışmalar yapmaktayız.
İstediğiniz zaman üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Lakin burs veren destekçilerin çoğu öğrenci belgenizi talep etmektedir. Öğrenci belgenizi aldıktan sonra burslara başvurmanızı öneririz.
Bu durumda Kişisel Bilgilerim kısmındaki aile ve eğitim bilgilerinizi tamamlamanız gerekmektedir.