Erenköy Kız Liseliler Derneği'nde Uzman Sohbetleri

30/01/2018 - ERENKÖY KIZ LİSELİLER DERNEĞİ
"Psikoterapi Nedir?" konulu seminer 23 Şubat'ta derneğimizde gerçekleştirilecektir.
Erenköy Kız Liseliler Derneği'nde Uzman Sohbetleri

Sevgili Bursiyerlerimiz ve Psikoloji branşında eğitim gören gençler,

Lütfen 23 Şubat Cuma 14.00 için not alınız.

Dr. Nuşin Baydemir ile Psikoterapi Sohbeti'ne Bekliyoruz!

 Derneğimizin kıymetli üyelerinden, İlişki Psikoterapileri Enstitüsü kurucusu Dr. Nuşin Sarımurat Baydemir ile 23 Şubat Cuma günü "Psikoterapi Nedir?" konulu  sohbet toplantımızı derneğimizin Bostancı'daki merkezinde gerçekleştireceğiz.

 Cinsiyet rolleri, evlilik sorunları, kadın ruh sağlığı konularında çalışmalar yapmış olan bu değerli aile terapisi uzmanı ile cheesecake ve kahve eşliğinde yapacağımız sohbetimiz saat 14.00'te başlayacak. 

 Dr. Nuşin Sarımurat Baydemir hakkında:
 EKL 1974 mezunudur. İstanbul Tıp Fakültesi’nde psikiyatri uzmanlık eğitimi aldı. Uzmanlık eğitimi döneminde, Prof. Dr. Ulviye Etaner’in öncülüğünde psikoanalitik eğitim; Prof. Dr. Şahika Yüksel’in öğrencisi olarak bilişsel-davranışçı psikoterapi eğitimi aldı. 1986’da grup psikodrama eğitimine başladı. Cinsiyet rolleri, cinsel işlev bozuklukları, evlilik sorunları ve kadın ruh sağlığına ilişkin çalışmalar yaptı. New York’da Ackerman Institute for Family Therapy’de aile ve çift terapisi eğitimi aldı. 1995 yazında Türkiye’ye döndüğünde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü’nde hastalar, hasta yakınları ve hekim ilişkileri konularında grup çalışmaları gerçekleştirdi. 1996’da İlişki Psikoterapileri Enstitüsü’nü kurdu. 1998’de aile ve çift psikoterapileri konusunda eğitim vermeye başladı. Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) ve Türkiye Grup Psikoterapileri Derneği’nin eğitimci üyelerinden oldu. International Association of Group Psychotherapy (IAGP), Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) ve International Family Therapy Association (IFTA) üyesidir.

 1997’den 2007 yılına kadar  yarı zamanlı olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde çalıştı, 2007 yılında emekliye ayrıldı. Halen Bilgi Üniversitesi, Çift ve Aile Terapisi sertifika programında, İlişki Psikoterapileri Enstitüsü’nde eğitmenliğini sürdürmektedir. 2012 yılında kurulan Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) ‘in ilk yönetim kurulu başkanıdır. Bu dernek bünyesinde çocuk hakları koruma platformu ile çalışan aile ve alternatif aile komitesinin başkanlığını sürdürmektedir.


Diğer Blog Yazıları