Belge Sistemi Nasıl Çalışır?

27/03/2017 - MESUT KESKİN
E-Bursum belge sistemi, burs arayan öğrencilerin ve burs veren kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına göre belirlenen çevrimiçi belge sistemi olarak çalışır.
Belge Sistemi Nasıl Çalışır?

E-Bursum belge sistemi, burs arayan öğrencilerin ve burs veren kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına göre belirlenen çevrimiçi belge sistemi olarak çalışır. Öğrenciler burs işlemleri için gereken belgeleri E-Bursum sistemine yükler. E-Bursum belge sistemi bu belgeleri burs veren kurum ve kuruluşlara sunar.
 
Rahatsınız
E-Bursum belge sistemi, burs başvuru aşamasındaki tüm işlemleri kolaylaştırır, öğrenciler ve kurumlar için zamandan tasarruf sağlar, maliyetleri düşürür.
 
Hızlısınız
E-Bursum belge sistemi, burs başvuru işlemlerini hızlandırır, süratli ve kesintisiz bir burs başvuru hizmeti sunar.

Güvendesiniz
E-Bursum belge sistemi, burs işlemleri için istenen belgeleri öğrencinin başvurduğu kurumlar dışında hiçbir kurum veya kuruluşla paylaşmaz.

Burs veren kurum ve kuruluşlar, burs başvurusu için öğrencilerden farklı belgeleri talep edebilirler. Öğrenci belgesi, transkript, adli sicil kaydı, ikametgah belgesi gibi belgeler, burs veren kurum ve kuruluşların istediği belgelerin başında gelir. Bu belgeleri toparlama konusunda E-Devlet öğrencilere yardımcı olur. 15 yaşından büyük herkesin şifre alabileceği E-Devlet'te elektronik işlemler kolayca halledilir.

En yakın PTT şubesinden 2TL karşılığında alabileceğiniz E-Devlet şifreniz ile E-Devlet'e giriş yapabilir; öğrenci belgesi, adli sicil kaydı, ÖSYS sonuç belgesi, anne ve babanın çalıştığını gösteren belgeyi diğer adıyla SGK hizmet dökümü belgelerini PDF formatında cihazınıza indirebilirsiniz. Burs için istenen diğer belgeleri ilgili kurumdan edinebilirsiniz. Bu belgelerin orijinallerini bir tarayıcı makinesi yardımıyla taratıp PDF formatında çıktısını almanız gerekir. PDF formatındaki tüm belgeleri öğrenci profilindeki E-Bursum belge sistemi alanına yüklemelisiniz.

Unutmayın! E-Bursum belge sistemi sadece PDF dosyaları kabul eder.

E-Bursum Belge Sistemi, öğrenci profilinde fotoğrafının altındaki alanda yer alır. Belgeler alanına tıklayarak sisteme girebilir, ilgili belgeyi seçerek cihazınızdan yükleyebilirsiniz. Belgeleriniz sistem tarafından doğrulandığında belgenin yanında yeşil bir tik işareti oluşur. Bu işaret doğru belgeyi doğru alana yüklediğinizi gösterir. Bazı durumlarda sisteme yüklediğiniz belgelerin onaylanması biraz uzun sürebilir.

Burs için istenen tüm belgelerinizin onaylanmasıyla birlikte kurum ve kuruluşların burslarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Kolaylıklar dileriz!

Bu makale sorununuzu çözmede yardımcı olmadı mı? Burs Belgelerini Nereden Alırım? size yardımcı olabilir.
 

Diğer Blog Yazıları