YAZILAR

Yeni Üniversite Öğrencileri için Eskişehir'de Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Eskişehir sahip olduğu 2 üniversitesi ile Türkiye'nin en önemli öğrenci şehirlerinden. Eskişehir'e yeni yerleşecek üniversite öğrencileri için E-Bursum ekibi olarak kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için İstanbul'da Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

İstanbul 15 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehri. Çok geniş imkanlara ve çok fazla etkinliğe ev sahipliği yapışıyla çok fazla üniversite öğrencisinin önceliklerinden. Metro, otobüs ve vapur gibi farklı toplu ulaşım araçları bulunduğu için ulaşım özellikle İstanbul'a üniversite okumak için gelecek öğrenciler için detayları kafa karıştırabilen bir konu. E-Bursum ekibi olarak İstanbul'a yeni yerleşecek yeni üniversite öğrencileri için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Gençlik Bilgilendirmesi Üzerine

04/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Hayatın akışı içerisinde o kadar çok bilgiye maruz kalıyoruz ki, artık bilginin hangisinin doğru olduğunun da ötesinde hangisinin yararlı olduğu, hatta hangisinin “tailor-made” (kişiye özel-terzi dikimi) olduğunu kendimize bir faydası olup olmadığını sorgulamak durumundayız. devamı..

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı - Sorular ve Cevaplar

31/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında ki öğrenciler için her yıl yapılan bir sınav. Ancak bakanlığın resmi sitesinin dışında ki sitelerde bulunan bilgiler genellikle teknik ve kafa karıştırıcı şekilde açıklanabiliyor. devamı..

Üniversite Tercihi mi? Peki Neye Göre?

20/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçları açıklandı. Tercih dönemi ise 18 Temmuz’da başladı. Tercihlerinizi 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’a kadar, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte yapacaksınız. devamı..

E-Röportajlar: Belki de Sensin

19/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Belki de Sensin, Türkiye'de ki kök hücre bağışını yeterli seviyeye çekmek için 3 yıl önce kurulmuş bir oluşum. Kök hücre donörlüğünün ne olduğu Türkiye'de çok az biliniyor ve önceki yıllara göre artış göstermiş olsada olması gereken rakamın henüz çok altında. Belki de Sensin'i ve kök hücre donörlüğünü daha yakından tanımanız için kurucuları Aykut Kadir Kurt ile röportaj yaptık. Verimli okumalar. devamı..

Gençlik Çalışmaları ve Gençlik Algısı

18/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Akademik olarak biraz okuma yaptığınızda doğal olarak çok fazla tanımla karşılaşabiliriz “genç” hakkında. Zaten az çok hepimizin aklında da tanımla ilgili bilgi yeterince fazla bile. “Yaşının kaç olduğu önemli değil, ne hissettiğin önemli” ye kadar uzayan giden bir serüven… devamı..

Doğruluk Kontrolü ve Kitle Erişimi

18/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Dünyada 50'nin üzerinde ülkede, 100'ü aşkın kurum tarafından yapılmakta olan doğruluk kontrolü çalışmaları, ruhu itibariyle dijital medya kanallarını kullanan yapılanmalar olarak ortaya çıksa da günümüzde birçok farklı kuruluşça konvansiyonel mecralarda da yürütülmektedir. devamı..

Öğrenme Üzerine

19/06/2017 - OSMAN CAN GÜL

Diyelim ki, bundan önceki 2 yazıda da bahsettiğim şekilde veya farklı bir yöntem izleyerek bir proje sürecine girdiniz. devamı..