YAZILAR

Yeni Üniversite Öğrencileri için Ankara'da Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Ankara sahip olduğu üniversitelerle Türkiye'nin ciddi öğrenci potansiyeline sahip şehirlerindendir. Diğer büyükşehirlerde olduğu gibi Ankara'da da birden fazla toplu ulaşım aracı var ve Ankara'ya yeni yerleşecek bir üniversite öğrencisinin aklının karışabilmesi mümkün. E-Bursum ekibi olarak bu durumun önüne geçebilmek için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için İzmir'de Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

İzmir sahip olduğu 8 üniversitesiyle Türkiye'nin ciddi öğrenci potansiyeline sahip şehirlerindendir. Diğer büyükşehirlerde olduğu gibi İzmir'de de birden fazla toplu ulaşım aracı var ve İzmir'e yeni yerleşecek bir üniversite öğrencisinin aklının karışabilmesi mümkün. E-Bursum ekibi olarak bu durumun önüne geçebilmek için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için Antalya'da Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Antalya her ne kadar "turizm şehri" olarak anılsa da, sahip olduğu 3 üniversite ile ciddi bir öğrenci potansiyelini de sahiptir ve Türkiye'de en çok tercih edilen şehirlerden birisidir. Her büyükşehirde olduğu gibi Antalya'da farklı toplu ulaşım araçlarının bulunduğu bir şehir. E-Bursum ekibi olarak Antalya'ya yeni yerleşecek üniversite öğrencileri için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için Eskişehir'de Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Eskişehir sahip olduğu 2 üniversitesi ile Türkiye'nin en önemli öğrenci şehirlerinden. Eskişehir'e yeni yerleşecek üniversite öğrencileri için E-Bursum ekibi olarak kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için İstanbul'da Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

İstanbul 15 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehri. Çok geniş imkanlara ve çok fazla etkinliğe ev sahipliği yapışıyla çok fazla üniversite öğrencisinin önceliklerinden. Metro, otobüs ve vapur gibi farklı toplu ulaşım araçları bulunduğu için ulaşım özellikle İstanbul'a üniversite okumak için gelecek öğrenciler için detayları kafa karıştırabilen bir konu. E-Bursum ekibi olarak İstanbul'a yeni yerleşecek yeni üniversite öğrencileri için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Gençlik Bilgilendirmesi Üzerine

04/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Hayatın akışı içerisinde o kadar çok bilgiye maruz kalıyoruz ki, artık bilginin hangisinin doğru olduğunun da ötesinde hangisinin yararlı olduğu, hatta hangisinin “tailor-made” (kişiye özel-terzi dikimi) olduğunu kendimize bir faydası olup olmadığını sorgulamak durumundayız. devamı..

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı - Sorular ve Cevaplar

31/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında ki öğrenciler için her yıl yapılan bir sınav. Ancak bakanlığın resmi sitesinin dışında ki sitelerde bulunan bilgiler genellikle teknik ve kafa karıştırıcı şekilde açıklanabiliyor. devamı..

Üniversite Tercihi mi? Peki Neye Göre?

20/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçları açıklandı. Tercih dönemi ise 18 Temmuz’da başladı. Tercihlerinizi 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’a kadar, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte yapacaksınız. devamı..

E-Röportajlar: Belki de Sensin

19/07/2017 - OSMAN CAN GÜL

Belki de Sensin, Türkiye'de ki kök hücre bağışını yeterli seviyeye çekmek için 3 yıl önce kurulmuş bir oluşum. Kök hücre donörlüğünün ne olduğu Türkiye'de çok az biliniyor ve önceki yıllara göre artış göstermiş olsada olması gereken rakamın henüz çok altında. Belki de Sensin'i ve kök hücre donörlüğünü daha yakından tanımanız için kurucuları Aykut Kadir Kurt ile röportaj yaptık. Verimli okumalar. devamı..