YAZILAR

Bilim Kurgu Dünyasının Tek ve Güçlü Kadını: Ursula Le Guin

05/03/2018 - MESUT KESKİN

Karanlığın Sol Eli, Yer Deniz Üçlemesi, Mülksüzler'in de aralarında bulunduğu birçok kült romanın yazarı olan Ursula K. Le Guin, 22 Ocak 2018'de 88 yaşında aramızdan ayrıldı. 2016'da yazar ve okuyucularıyla erkek egemen bir alan olan bilim kurgunun 'yaşayan en iyi yazarı' seçilen Ursula, tüm kadınların içindeki gücü, kendi kitaplarında, karakterlerinde ve yaşamında her zaman ortaya koymuştur. devamı..

Tasarımcıların Dikkatine : İstanbul Modern "Genç Salı" Konuşmaları'nda Özlem Süer

18/02/2018 - ERENKÖY KIZ LİSELİLER DERNEĞİ

Erenköy Kız Lisesi mezunu ünlü moda tasarımcısı Özlem Süer gençlerle 20 Şubat'ta buluşuyor ! devamı..

KYK Kredi Borçları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

16/02/2018 - MESUT KESKİN

Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK)  kredi aldıysanız ve 2018-2019 dönemi ödemeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın! KYK borç ödemesi nedir? KYK borçları ne zaman ödenmeye başlıyor? KYK borcu hangi koşullar altında silinir? Borcumu ödemezsem ne olur? sorularının cevabı ve daha fazlası aşağıda sizleri bekliyor. 2018’de öğrenim kredisi borcunuzun ödemesi geldiyse yazımıza mutlaka göz atınız! devamı..

TEV Bursları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

31/01/2018 - MESUT KESKİN

TEV 2018 - Türk Eğitim Vakfı Bursları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey TEV bursu nedir? TEV bursuna nasıl başvurulur? TEV bursu başvuru koşulları nelerdir? Üniversiteye yerleşen öğrencilerin merakla beklediği TEV bursu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları bu kapsamlı makalemizde sizleri bekliyor ! devamı..

Erenköy Kız Liseliler Derneği'nde Uzman Sohbetleri

30/01/2018 - ERENKÖY KIZ LİSELİLER DERNEĞİ

"Psikoterapi Nedir?" konulu seminer 23 Şubat'ta derneğimizde gerçekleştirilecektir. devamı..

Erenköy Kız Liseliler Derneği'nden Açılışa Davet!

30/01/2018 - ERENKÖY KIZ LİSELİLER DERNEĞİ

Erenköy Kız Anadolu Lisesi Sergi ve Tam Donanımlı Revir Açılışına Davetlisiniz! devamı..

Amerika’da Eğitim ve Yaşam Masraflarınızın Karşılanmasını İster Misiniz?

11/12/2017 - OĞUZHAN SARI

Amerika’da master veya doktora eğitimi görmek istiyorsun, ama Amerika’da eğitim ve yaşam çok pahalı ve senin bu masrafları karşılayacak finansal durumun yok mu? Türkiye’de ekonomi alanında çalışmak isteyen kadınlara dokunmayı amaçlayan Sena Eken Schieber Ekonomi Ödülleri aradığın fırsat olabilir. Kabul mektubunu aldıktan sonra 1 Mart 2018’e kadar başvurunu www.e-bursum.com üzerinden yap, burs şansı kazan! devamı..

Erenköy Kız Liseliler Derneği Ekim-Aralık Bülteni

19/11/2017 - ERENKÖY KIZ LİSELİLER DERNEĞİ

Değerli bursiyerlerimiz, derneğimiz yılda üç kez yayınladığı bültenlerde faaliyet ve projelerini üyeleri ile paylaşmaktadır. Sizler de derneğimizi biraz daha yakından tanımanız için bültenimizi inceleyebilirsiniz. Başarı dileklerimizle. devamı..

SENA EKEN SCHIEBER ECONOMICS AWARD

24/10/2017 - TURKİSH PHİLANTHROPY FUNDS

The Sena Eken Schieber Economics Award grants scholarships to women from Turkey, who are admitted to graduate programs for a Masters or PhD degree in Economics at an accredited school in the United States. The scholarship is given in memory of Sena Eken Schieber. Several awards will be made annually, up to $50,000 each, to cover tuition and/or living expenses with the condition that the university will also offer the scholarship recipient additional support and/or the opportunity to work on campus. The scholarship may be renewed for a second year for Masters programs. devamı..