YAZILAR

E - Röportajlar: Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı

14/09/2017 - OSMAN CAN GÜL

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı 2016 yılında kurulmuş olup çalışmalarının özünde eğitimde cinsiyet ayrımcılığına karşı toplumu bilinçlendirmek ve kız öğrencileri özellikle mühendislik alanında yüreklendirmek yatan bir vakıf. Bunun için Sedefteki İnciler Burs Programını hayata geçirdi ve burs çalışmaları için E-Bursum ile çalışıyorlar. E-Bursum ekibi olarak bizimle çalışan bir kurum olan Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı’nı daha yakından tanımanız için kendileriyle bir röportaj yaptık. :) devamı..

KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuru Rehberi

08/09/2017 - OSMAN CAN GÜL

Kredi ve Yurtlar Kurumu 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı burs/öğrenim kredisi başvuru tarihleri henüz netleşmedi ve ancak başvurularla ilgileri resmi duyuruları http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden takip edebilirsiniz. Başvuruları kyk.gov.tr adresinden alınacak. Ancak aklınızda çeşitli soru işaretleri mutlaka vardır. E-Bursum ekibi olarak aklınızda ki soru işaretlerini cevaplamak için bir rehber hazırladık. devamı..

Yurdunu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

08/09/2017 - OSMAN CAN GÜL

Üniversite kazanma ile başlayan araştırmaların başında konaklama yer almaktadır. Eğer şehir dışında okuyacak veya kazandığınız üniversite evinize uzaksa seçenekleriniz ve araştırma kanallarınız çoğalacak kafanız karışacaktır. Devlet yurdu, özel yurt, öğrenci evi, akraba yanı konaklama… Bu seçeneklerden özel yurtları tüm detayları ile inceleyelim! devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için Ankara'da Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Ankara sahip olduğu üniversitelerle Türkiye'nin ciddi öğrenci potansiyeline sahip şehirlerindendir. Diğer büyükşehirlerde olduğu gibi Ankara'da da birden fazla toplu ulaşım aracı var ve Ankara'ya yeni yerleşecek bir üniversite öğrencisinin aklının karışabilmesi mümkün. E-Bursum ekibi olarak bu durumun önüne geçebilmek için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için İzmir'de Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

İzmir sahip olduğu 8 üniversitesiyle Türkiye'nin ciddi öğrenci potansiyeline sahip şehirlerindendir. Diğer büyükşehirlerde olduğu gibi İzmir'de de birden fazla toplu ulaşım aracı var ve İzmir'e yeni yerleşecek bir üniversite öğrencisinin aklının karışabilmesi mümkün. E-Bursum ekibi olarak bu durumun önüne geçebilmek için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için Antalya'da Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Antalya her ne kadar "turizm şehri" olarak anılsa da, sahip olduğu 3 üniversite ile ciddi bir öğrenci potansiyelini de sahiptir ve Türkiye'de en çok tercih edilen şehirlerden birisidir. Her büyükşehirde olduğu gibi Antalya'da farklı toplu ulaşım araçlarının bulunduğu bir şehir. E-Bursum ekibi olarak Antalya'ya yeni yerleşecek üniversite öğrencileri için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için Eskişehir'de Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Eskişehir sahip olduğu 2 üniversitesi ile Türkiye'nin en önemli öğrenci şehirlerinden. Eskişehir'e yeni yerleşecek üniversite öğrencileri için E-Bursum ekibi olarak kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Yeni Üniversite Öğrencileri için İstanbul'da Toplu Ulaşım Rehberi

10/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

İstanbul 15 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehri. Çok geniş imkanlara ve çok fazla etkinliğe ev sahipliği yapışıyla çok fazla üniversite öğrencisinin önceliklerinden. Metro, otobüs ve vapur gibi farklı toplu ulaşım araçları bulunduğu için ulaşım özellikle İstanbul'a üniversite okumak için gelecek öğrenciler için detayları kafa karıştırabilen bir konu. E-Bursum ekibi olarak İstanbul'a yeni yerleşecek yeni üniversite öğrencileri için kısa ve sade bir rehber hazırladık. devamı..

Gençlik Bilgilendirmesi Üzerine

04/08/2017 - OSMAN CAN GÜL

Hayatın akışı içerisinde o kadar çok bilgiye maruz kalıyoruz ki, artık bilginin hangisinin doğru olduğunun da ötesinde hangisinin yararlı olduğu, hatta hangisinin “tailor-made” (kişiye özel-terzi dikimi) olduğunu kendimize bir faydası olup olmadığını sorgulamak durumundayız. devamı..